Mercedes-Benz

Mercedes-AMG EQE.

Dla Ciebie. Dla Twoich zmysłów.
Wkrótce dostępny.
Mercedes-AMG EQE

Pełna moc Mercedes-AMG. Imponujące osiągi.

Nowy model Mercedes-AMG EQE to połączenie elektrycznego napędu i cyfrowego komfortu. W pełni cyfrowy kokpit z ekranem MBUX Hyperscreen robi równie duże wrażenie, jak przyśpieszenie i osiągi samochodu. Model Mercedes-AMG EQE jest dostępny w dwóch wersjach silnikowych.

To właśnie tutaj elektryczność zamienia się w ekstazę.

Mercedes-AMG wykorzystuje najdoskonalsze materiały i komponenty, aby wznieść na wyżyny design, komfort wnętrza i wrażenia z jazdy nowym EQE.

Mercedes-AMG EQE

Każde spotkanie potwierdza jego klasę.

To co wyjątkowe, widać od razu. EQE przyciąga wzrok się od pierwszego spojrzenia. Właśnie tu zobaczysz charakterystyczną dla AMG osłonę Black Panel z pionowymi rozpórkami, zintegrowaną gwiazdę Mercedesa i logo „AMG” oraz przedni zderzak w typowej dla AMG stylistyce A-wing. Niepowtarzalny styl podkreśla charakterystyczny dla AMG tylny spojler, tylny zderzak w kolorze nadwozia z aerodynamicznie zoptymalizowanym dyfuzorem. Trzy chromowane listwy przechodzą w logo AMG EV. O sportowym charakterze świadczy sylwetka typu coupé i główne elementy stylizacji Mercedesa-EQ. Dynamiczny tył oraz duże, równo umieszczone obręcze kół AMG ze stopów metali lekkich, wraz z muskularnymi nadkolami nadają Mercedesowi-AMG EQE uderzająco atletyczny charakter.

Wsiądź do środka i zapnij pasy.

Ekran Hyperscreen EQE i możliwości AMG to kombinacja, która zapiera dech w piersiach. Zwróć uwagę na sportowe fotele AMG z firmową grafiką, firmowe pokrowce i czerwone pasy bezpieczeństwa. Stylizacji dopełni opcjonalnie dostępna kierownica AMG Performance wykończona skórą nappa lub z włóknem węglowym i mikrowłóknami MIKROCUT, wyposażona w aluminiowe łopatkami i przyciski na kierownicy. Każdy detal ma znaczenie: sportowe pedały AMG, dywaniki AMG i specjalnie zaprojektowane wyświetlacze Performance w kokpicie.

Mercedes-AMG EQE

Emocje zamiast emisji.

Prawdziwe brzmienie AMG rozpoznasz od razu. Mercedes-AMG EQE to model elektryczny, który pozwala Ci wypełnić wnętrze prawdziwym dźwiękiem AMG. Na życzenie dostępny jest również drugi, jeszcze bardziej intensywny świat brzmienia AMG Performance.

Gruntownie zmieniony układ napędowy z dwoma silnikami elektrycznymi umieszczonymi tylnej osi w modelu Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+, zachwyca mocą do 460 kW[1] (z funckją RACE START z doładowaniem do 505 kW). Maksymalną dynamikę i pełną kontrolę nad torem jazdy zapewniają najwyższej jakości komponenty. Są wśród nich w pełni zmienny napęd na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+, układ jezdny AMG RIDE CONTROL+ z zawieszeniem pneumatycznym, adaptacyjna regulacja tłumienia i skrętna tylna oś, a także dostępny opcjonalnie ceramiczny układ hamulcowy.

[1] Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.

Mercedes-AMG EQE

Dowiedz się więcej.

Twoje pytania na temat nowego modelu Mercedes-AMG EQE.

Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC | WLTP: średnie zużycie energii elektrycznej: 22,5‑19,7 kWh/100 km; średnia emisja CO2: 0 g/km
Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ | WLTP: średnie zużycie energii elektrycznej: 23,2‑20,3 kWh/100 km; średnia emisja CO2: 0 g/km

Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.

Certyfikowane zużycie energii elektrycznej jest zwykle określane na podstawie maksymalnej mocy ładowania AC przy użyciu kabla Mode 3. Dlatego zaleca się ładowanie pojazdów z akumulatorem wysokiego napięcia w stacji ładowania Wallbox lub stacji ładowania AC za pomocą kabla Mode 3, aby uzyskać krótsze czasy i lepszą wydajność ładowania.