Mercedes-Benz

Safety Experience

Mercedes-Benz Auto-Studio wraz ze swoimi Klientami uczestniczyło w programie szkoleń bezpiecznej jazdy – Mercedes-Benz Safety Experience. 

To niesamowite wydarzenie odbyło się 10 lipca na Torze Modlin.

Cały event to ponad 500 uczestników, certyfikowani instruktorzy, trzy ośrodki i jeden cel: poprawa poziomu aktywnego bezpieczeństwa. Ta innowacyjna formuła łączy teoretyczne i praktyczne zajęcia z bezpiecznego, ofensywnego prowadzenia samochodu z prezentacją szerokiej gamy zaawansowanych systemów wspomagających z rodziny Intelligent Drive. Wśród samochodów testowych była m.in. najnowsza Klasa A, która do segmentu kompaktowych aut premium wprowadza zaawansowane funkcje częściowo autonomiczne z luks usowych limuzyn.

Program ten odpowiadał na potrzeby większości polskich kierowców – pozwalał w kontrolowanych warunkach przekonać się o własnych ograniczeniach i podnieść swoje kwalifikacje za kierownicą. Innowacyjna formuła szkoleń uwzględniała jednak nie tylko tradycyjne zajęcia teoretyczne i praktyczne, ale również pokazy systemów wspomagających. Oferta w nowoczesnych samochodach nierzadko liczy kilkadziesiąt pozycji. Jak ich używać? Czym różnią się proste systemy od zaawansowanych funkcji w samochodach premium? Uczestnicy szkoleń Mercedes-Benz Safety Experience zyskali niespotykaną okazję, by móc w praktyce przetestować działanie poszczególnych układów, m.in. awaryjnego hamowania, Drive Pilot czy Pre-Safe. Pozwoliło im to nauczyć się bezpiecznie reagować w niespodziewanych sytuacjach, korzystając ze wsparcia, jakie oferują nowe modele aut.

Mercedes-Benz Safety Experience był dniem pełen pozytywnych emocji. W trakcie dynamicznych prób uczestnicy mogli przetestować pełnię możliwości najnowszych Mercedesów – w programie nie zabrakło ćwiczeń z wprowadzania auta w poślizg czy opanowania nadsterowności na płycie poślizgowej. Dodatkową atrakcją były zawody testujące zdobytą wiedzę. Każdy z gości wykonał przejazdy testowe z pomiarem czasu, a najlepsi zostali nagrodzeni.  

Najwyższy poziom merytoryczny zajęć gwarantowali trenerzy Mercedes-Benz Driving Academy – doświadczeni kierowcy i piloci rajdowi z licznymi certyfikatami oraz wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu takich kursów.

Mercedes-Benz Auto-Studio chętnie wspiera inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa jazdy. Dlatego raz jeszcze organizatorom oraz naszym Klientom serdecznie dziękujemy!! Wiemy, że doznali Państwo niezapomnianych wrażeń :)